For health

Wieniec Zdrój

To jedno z najstarszych i najpękniej położonych uzdrowisk na Kujawach. Wieniec Zdrój to mały kurort leśny z tradycjami, jest to zdecydowanie oaza ciszy i spokoju. Okoliczne tereny bogate są w złoża borowinowe i źródła wody mineralnej, a powietrze nasycone jest eterycznymi substancjami, które wydzielane są przez lasy sosnowe i jałowce.  Ogromnym walorem Uzdrowiska jest także kuracja pitna wodą leczniczą zalecaną szczególnie w chorobach przewodu pokarmowego i przemiany materii oraz 41 różnorodnych zabiegów. Wieniec Zdrój to miejsce dla osób, które chcą powracać do zdrowia bądź dbać o kondycję w przytulnym miejsce. 
 
 
Ciechocinek

Ciechocinek przywita Państwa zabytkową Warzelnią Soli od której częścią Traktu Solnego biegnącego po wale przeciwpowodziowym można dostać się do słynnych tężni. Trzy drewniane tężnie, połączone są w kształt podkowy i są to największe tężnie w Europie, ich wysokość wynosi aż 15,8  m, natomiast długość 1741,5 m. W samym centrum Ciechocinka znajduje się fontanna Grzybek, to z tego miejsca pompowana jest solanka na ciechocińskie tężnie. Każdy powinien także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fontanną Jaś i Małgosia, która zlokalizowana jest w Parku Zdrojowym. 

 

Inowrocław

Kompleks uzdrowiskowy obejmuje ponad 85-hektarowy park Solankowy, w którym mieści się wiele obiektów sanatoryjnych. Uzdrowisko pełne jest dywanów kwiatowych, fontann oraz malowniczych stawów. W centrum Inowrocławia ulokowana jest tężnia uzdrowiskowa na której z tarasu widokowego podziwiać można panoramę parku Solankowego. 

 

Grudziądz

W Grudziądzu znajduje się najmłodszy ośrodek leczniczy w regionie. Wybobywa się tutaj ze złóż wód termalnych solanki bogate w składniki mineralne, takie jak: jod, brom, magnez i potas. W oboektach Geotermii Grudziądz solankę wykorzystuje się do leczenia profilaktyki chorób krążenia oraz chorób skóry. Temperatura wody osiągająca 44  stopnie Celsjusza daje kuracjuszom możliwość leczenia schorzeń reumatycznych oraz wykonywania inhalacji. 

 

 

 

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close