Active

Kajakiem przez trzy urokliwe rzeki

W województwie Kujawsko - pomorskim wytyczone są szlaki kajakowe Brdy, Wdy i Drwęcy. Są to dopływy Wisły i przepływają przez rezerwaty przyrody. Spływ urozmaicany jest dzięki dzikiej przyrodzie, Tereny przez które przebiega szlak kajakowy są królestwem bobrów, zimorodków oraz tajemniczych mieszkańców szuwarów. Doświadczeni kajakarze mogą pokonywać dłuższe trasy, spływając Drwęcą i Wisłą, następnie przeprawiając się przez Bydgoszcz dopłynąć można do Noteci. 

 

Wiślana Trasa Rowerowa 

Trasa rowerowa biegnie po brzegach Wisły, na odcinku od krańca województwa mazowieckiego w okolicach Włocławka i Dobrzynia nad Wisłą do granicy województwa pomorskiego w pobliżu Grudziądza i Nowego. Trasa prezentuje turystyczne walory doliny Wisły, ciekawą rzeźbę terenu oraz walory przyrodnicze terenów położonych we wschodniej części Pradoliny Toruńsko - Eberswaldzkiej. Trasa pod względem technicznym jest stosunkowo łatwa. Szlak prowadzi w pobliżu rezerwatów przyrody utworzonych w celu ochrony lasów. Trasa rowerowa łączy się z wieloma ścieżkami rowerowymi oraz przebiega w pobliżu stacji kolejowych, dlatego idealnie nadaje się na długie wyprawy, jak i na krókie wycieczki. 

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na stronę http://wtr.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Zalew Włocławski

Jezioro Włocławskie to zdecydowanie wymarzone miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Przypomina on naturalne, rynnowe jezioro i rozciąga się na długość 58 km. To prawdziwy raj dla miłośników żeglarstwa. Atrakcją miasta są  zrewitalizowane bulwary z pływającą sceną oraz nowoczesna przystań wodna w której można wynająć motorówkę, kajak oraz "smoczą łódź". Będąc we Włocławku warto odwiedzić odrestaurowany Stary Rynek, a także Centrum Kultury Browar B. Włocławek imponuje także rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych, które prowadzą daleko poza jego granice. 

 

Wake Park i Park linowy nad Jeziorem Czarnym we Włocławku

Włocławek jest drugim miastem w wojedwództwie Kujawsko - pomorskiem w którym powstał rekreacyjny wyciąg nawodny. Wake Park ma w swej ofercie kąpielisko, place zabaw, park linowy, wodny plac zabaw, kajaki oraz oczywiście wake park w którym można popływać na deskach wakeboardingowych. Wake Park i Park linowy nad Jeziorem Czarnym przewiduje specjalne rabaty dla Gości Naszego Hotelu. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie w recepcji Hotelu chęci spędzenia czasu w parku rozrywki i odebranie bonu upoważniającego do zniżki. W celu zapoznania się z ofertą zapraszamy na stronę http://wakewloclawek.pl

 

Aeroklub Włocławski

Aeroklub Włocławski mieści się na lotnisku Włocławek - Kruszyn. Jest to prężnie działająca organizacja zrzeszająca miłośników lotnictwa. Aeroklub ma na celu promowanie lotnictwa wśród osób w każdym wieku. W 2016 roku mija 57 lat odkąd funkcjonuje Aeroklub Włocławski. W Kruszynie, co roku odbywają się Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe. Udział w nich biorą chętni zawodnicy z całego świata. Oprócz sekcji balonowej w Aeroklubie funkcjonuje sekcja modelarska, samolotowa, spadochronowa, szybowcowa oraz mikrolotowa.

 

Plaża Choceń

W województwie Kujawsko - pomorskim warto spędzić urlop nad Jeziorem Borzymowskim, a dokładniej na plaży w Choceniu, miejscowości oddalonej od Włocławka o około 20 km. To miejsce cieszy się ogromną popularnością w okresie letnim, ponieważ na plaży organizowane są wszelkiego rodzaju koncerty, imprezy oraz festiwale. Na miejscu znajdują się punkty gastronomiczne, a kąpielisko strzeżone jest przez ratowników WOPR. Z racji, że nad jeziorem jest wiele atrakcji dla najmłodszych, jest to idealne miejsce na spędzienie z rodziną wolnego czasu.  

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close