Okolica

Województwo Kujawsko - pomorskie powstało w 1999 roku w wyniku reformy administracyjnej dzielącej Polskę na 16 województw. Jego położenie w centralnej części Polski oraz dogodne połączenie komunikacyjne sprawia, że z każdej części kraju jest tu blisko. To kraina niezależnych miast, polodowcowych jeziorek, otwartych przestrzeni oraz meandrujących wśród łąk i lasów rzek. Kujawy są regionem o bogatym kolorycie, słyną z sielskich i wiejskich krajobrazów. Na Kujawach znajduje się około 600 jezior. Kujawy to wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz do pieszych wędrówek 


         

Spływy kajakowe

Atrakcja idealna dla osób kochających przyrodę i chcących aktywnie spędzać czas. Spływy kajakowe organizowane na rzekach Skrwa, Zgłowiączka i Wisła. Trasy dobierane są w zależności od umiejętności i doświadczenia uczestników spływu.

Wake Park - jezioro Czarne

WakePark należy do centrum sportowo - wypoczynkowego położonego nad Jeziorem Czarnym we Włocławku. W swojej ofercie posiada m.in.:

  •  kąpielisko, wake park, wodny plac zabaw,
  •  park linowy, plac zabaw, trampoliny, boisko do siatkówki,
  •  wypożyczalnie sprzętu i kajaków.

Jezioro Czarne, 87-800 Włocławek, odległość od hotelu: 3,5km

Lot balonem, Skoki spadochronowe - SKYDIVE Włocławek

Główna baza szkoły spadochronowej Skydive.pl to lotnisko Kruszyn we Włocławku. Duże, trawiaste lotnisko sportowe jest dogodnie położone w centralnej Polsce. Instruktorzy gwarantują niezapomniane widoki z powietrza m.in. dorzecze Wisły, lasy i liczne jeziora oraz miasto Włocławek. Skoki tandemowe z instruktorem organizowane są w każdy weekend od piątku do niedzieli od kwietnia do końca października.

Lotnisko Kruszyn, 87-853 Kruszyn, od hotelu: 10km

Rejsy po Zalewie Wiślanym

Rejsy katamaranem odbywają się po Zalewie Wiślanym i nie jest to jedyna rozrywka w ofercie włocławskiej przystani. Ponad to możliwe jest wypożyczanie kajaków i smoczych łodzi oraz zabawy związane z holowaniem na nartach wodnych lub innych tego typu atrakcji.

Przystań wodna przy ul Płockiej 187, od hotelu: 7 km

Będąc we Włocławku warto wybrać się również nad tamę aby podziwiać niesamowity widok. Równiez niedaleko tamy znajduje się Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Atrakcje w okolicy:

  • Ciechocinek - Uzdrowisko i miasteczko turystyczne - 25 km
  • Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym - obecnie największy Kościół oraz Sanktuarium w Polsce - 70 km
  • Stare Miasto w Toruniu - 55 km ( 30 min. autostradą )
  • Bydgoszcz - 100 km ( 1 h. autostradą i 20 min.)
  • Stare Miasto w Płocku - 65 km
  • Muzeum etnograficzne oraz Skansen w Sierpcu - 55 km
  • Skansen w Kłóbce - 25 km

Zapraszamy do obejrzenia firmu promującego nasz region.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij